Історія легенда бренда і логотипу Reebok

Reebok (або скорочено RBK) - міжнародна компанія з виробництва спортивного одягу і аксесуарів. Штаб-квартира розташована в передмісті Бостона Кентон (штат Массачусетс). В даний час є дочірнім підрозділом компанії Adidas.

Від заснування до 1950-х рр.

1895 - Джозеф Вільям Фостер (Болтон, Англія) виготовив першу шиповану взуття. Засновник Компанії - Джозеф Вільям Фостер, стає членом місцевого клубу любителів бігу «Прімроуз Харріерз» і гарячим шанувальником цього виду спорту. Разом з інтересом Джозефа до бігу, зростає і його бажання придбати собі пару якісного спортивного взуття. Небагатий асортимент пропонованої взуття та відсутність виробників, здатних допомогти Джозефу здійснити його мрію, підказали йому просте рішення - зробити таку пару самому. За професією Джозеф був шевцем, а винахідливості його можна було позаздрити, і ось з'являються перші бігові туфлі «Фостер» на шипах (Джозеф приладнав кілька цвяхів до підошов своїх туфель). Перша назва Компанії - «J. 'W. Foster & Co ».

1904 - У місті Глазго Альфред Шрабб виграє забіг на 10 миль, з приголомшливим на ті часи результатом 50 хв 40 сек, який був світовим рекордом і залишався національним рекордом Великобританії протягом 30 років. На ногах у переможця були кросівки фірми «J. 'W. Foster & Sons »

1906 - «J. 'W. Foster & Sons », в зв'язку з народженням синів у засновника Компанії.

1908 - Бігові туфлі Фостера виготовлялися вручну на фабриці, яка називалася «Олімпійські майстерні». При розробці моделей взуття враховувалися особливості того чи іншого виду бігу (умовний поділ категорій на колекції): для бар'єрного бігу на п'яткової частини були передбачені шипи; для бігу по пересіченій місцевості - ремінці для підтримки гомілковостопного суглоба; була сконструйована модель для бігу на середні дистанції і модель для занять в приміщенні.

1909 - Крім індивідуальних примірок в майстерні, Фостером була запропонована нова система обслуговування. Спортсмен окреслював контур своєї стопи і надсилав в майстерню Фостера із зазначенням вироблених обмірів. Це була перша спроба забезпечити кожного бігуна взуттям, виконаної за індивідуальним замовленням і відповідно до побажань спортсмена. (Перша вимірювальна таблиця і розмірна шкала).

Тисяча дев'ятсот двадцять чотири Олімпійські ігри у Франції в Парижі. Знамениті фахівці в області бігових дисциплін Карл Абрахам і Керол Модел розповідали, що вони бігли у взутті Фостера, як ніби їх переслідував вогонь. Уже в цей час, та й у наступні роки, більшість спортсменів використовували шиповані кросівки, «виготовлені вручну" старовинних Джо "і його майстерними майстрами, які могли зробити відмінно туфлі і добре розуміли, що необхідно кожному спортсмену» (ця цитата вперше згадувалася в 1925 м).

На початку 30-х років компанія «J.W.Foster & Sons» була відома у себе в країні, як найстаріша і провідна компанія з виробництва спортивного взуття. Поступово починає розширюватися і асортимент продукції, що випускається. Тепер крім взуття для бігу компанія виготовляє взуття для боксу, хокею, регбі, спортивної ходьби, футболу. Так само була запропонована колекція взуття для велосипедистів, яка включала в себе як моделі, призначені для велосипедних прогулянок, так і моделі для гонок. У цьому взутті виступав рекордсмен світу Грег Херріс.

1948-1979

1948-1952 - продовження сімейних традицій знайшло своє втілення в синах Джеймса - Джозефа і Джефрі (онуків засновника компанії), які починають навчатися майстерності в «Олімпійських майстерень».

До 1958 року компанія значно розрослася. Для подальшого прогресивного розвитку була потрібна серйозна реорганізація.

У 1958 р Джозеф і Джефрі запускають у виробництво нову модель спортивного взуття «Mercury». Компанія була перейменована і недовгий час називалася «Mercury Sports Footwear». Джозеф і Джефрі Фостер засновують нову компанію з новою назвою - Reebok (від бистроногой африканської антилопи з гострими рогами)

1960-1979 - Reebok розширив своєю діяльність в Європі, з цього часу компанія офіційно іменується Reebok International, головний офіс компанії знаходиться в Болтоні.

1979-2006

У 1979 р Reebok в складі британської делегації взяла участь в Міжнародній промисловій виставці в Чикаго. Саме там Пол Файерман, американський торговець туристичним спорядженням, звернув увагу на продукцію компанії Reebok. Дизайн і якість, представленої продукції фірми йому сподобалися, і незабаром він підписав дистриб'юторську угоду з Джо Фостером і отримав право представлення товарів фірми Reebok в США.

1982 - захопленням жінок США стала аеробіка. Компанія Reebok швидко відреагувала на запити споживача і представила на ринку моделі «Freestyle» та «Princess». Це були перші моделі, розроблені спеціально для жінок. Успіх моделей перевершив всі очікування. Але Пол Файерман не обмежився новинками в області дизайну, він ввів новації і в області комерції, посилаючи своїх агентів в спортивні зали, де кожному і